De prin lume adunate

#8 martie #ziua femeii #mesaje #femei

8 MARTIE! Trimite-i cele mai frumoase urari. Mesaje din care sa te inspiri

 

Pe 8 Martie este Ziua Internationala a Femeii. In aceasta zi sunt sarbatorite femeile din lumea intreaga, indiferent de varsta sau statut social. Asadar, fie ca este vorba despre iubita, sotie, mama, prietene, sau colege, transmite-le mesaje emotionante prin care sa le spui ce inseamna pentru tine. Iar daca esti in pana de idei am pregatit cateva mesaje din care sa te inspiri. 

Mesaje penrtu sotie/iubita

„Cand ma uit afara, vad doar vant si ploi. Cand ma uit la cer, e mereu innorat si cenusiu. Dar cand ma uit la tine stiu ca va veni timp frumos, pentru ca tu esti soarele si primavara mea.”

„Iti doresc ca aceste zile de primavara si rasaritul soarelui sa-ti aduca peste zi implinirea viselor alaturi de tot ceea ce poate fi: mai pur, mai sincer, mai curat… te iubesc!”

„Sunt cel mai fericit barbat, am trecut impreuna prin bune si rele, nu trebuie sa-ti dau mesaje pompoase de 8 Martie pentru ca toata lumea stie ca tu esti minunea vietii mele.”

„Odata cu venirea primaverii, ai venit tu… a rasarit primul ghiocel si cu el dragostea mea pentru tine… ti-am daruit un buchet de flori si tu mi-ai daruit dragostea ta… si de atunci in sufletul meu e intotdeauna primavara… pentru ca acolo esti tu… tu esti primavara sufletului meu. Te iubesc.”

„Te port oriunde in gandurile mele si te simt chiar daca esti departe de mine! De 8 martie iti urez o primavara frumoasa, cu soare, fericire si toata dragostea prinsa intr-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primaveri!”

„Vreau sa iti marturisesc ca tot ceea ce simt eu pentru tine este dragoste adevarata. Da, pana la urma am recunoscut. Ceea ce simt nu poate fi descris in cuvinte. Nu am mai simtit niciodata o iubire atat de profunda. Te iubesc! La multi ani de Ziua Femeii”

„Fie ca ziua de 8 Martie sa-ti aduca toata lumea la picioare, zambetul pe buze si toata fericirea de pe pamant. La multi ani, draga mea!”

Mesaje pentru prietene, colege

„8 Martie este ziua in care se imbina armonios cele patru caracteristi ale femeilor: sensibilitatea, frumusetea, tandretea si finetea. Cu ocazia sarbatorilor de primavara, permiteti-mi sa-mi exprim intreaga stima si admiratie fata de pozitia civica a Dumneavoastra, care denota o vointa puternica, patriotism, dragoste de viata si deosebite calitati sufletesti si sa Va adresez cele mai alese urari de sanatate, fericire, prosperitate si realizarea tuturor doleantelor.”

„Va doresc, doamnelor si domnisoarelor, sa aveti parte de o primavara plina de iubire si armonie, aducindu-Va in dar un firav martisor, simbol al dragostei, care, prin spritul sau de primavara, sa zaboveasca cit mai mult in sufletul Dumneavoastra.”

„Fiti inconjurate de caldura, tandrete, armonie, dragoste, intelepciune, zimbete de copii, bunastare, sanatate Dumneavoastra si apropiatilor Dumneavoastra. Fie ca pacea si intelegerea sa domine mereu in familiile Dumneavoastra.

„Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni…si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos”

„Daca vezi ca soarele-ti rade prin par, daca simti miros de ghiocei, daca auzi ciripit de pasarele, atunci inseamna ca traiesti o noua primavara… Fie ca primavara sa-ti aduca bucurie in suflet, fericire si liniste. Iti doresc multa sanatate si pace si sper ca intr-o zi sa te alaturi si tu clubului mamicilor ca este o experienta de neimaginat!”

„Ziua asta sa fie un prilej de bucurie pentru noi toate, sa simtim mai putin apasarea grijilor si sa ne umplem gandurile si sufletul de caldura primaverii. La multi ani, tuturor femeilor!”

Mesaje pentru mame

„Stiu ca nu ti-am aratat mereu ca am apreciat ceea ce ai facut pentru mine. Iti sunt recunoscatoare ca exist – tie iti datorez omul care sunt astazi, datorita tie sunt un om mai bun. Tu m-ai invatat sa ma respect si sa respect pe altii, tu esti cea care m-a invatat sa fiu toleranta, tu esti cea care m-a ascultat intotdeauna si care a fost alaturi de mine mereu.”

„Singura persoana care va avea intotdeauna incredere mine, care va fi intotdeauna langa mine, care ma va iubi intotdeauna … intotdeauna mama mea!”

„Iti sunt recunoscatoare pentru faptul ca m-ai iubit neconditionat si ca ai avut grija de mine toata viata, iti sunt recunoscatoare pentru ca iti pasa de viata mea, pentru ca ai mereu o vorba buna pentru mine cand lucrurile merg rau.  Iti urez o zi plina de voie buna si sper ca dragostea mea sa iti umple viata la fel cum dragostea pe care mi-ai purtat-o tu a umplut-o pe a mea.”

„Draga mea mama! La multi ani, felicitari! Multumesc cerului pentru oportunitatea de a fi alaturi de tine si de a-ti simti grija cu care ne-ai inconjurat inca din copilarie. Iti doresc o batranete linistita, fara boli si tristete.”

„Pentru caldura si confortul cu care ne-ai umplut casa, pentru mangaierea atingerii mainilor tale calde, pentru intelegerea din ochi – iti dorim sa simti mereu admiratia, recunostinta si dragostea noastra! La Multi Ani, Mama!”

„Mama, astazi soarele straluceste cu drag pentru tine, toate cuvintele placute si calduroase sunt adresate numai tie si toate zambetele si privirile admirative sunt ale tale!”

„Ziua de 8 Martie imi ofera prilejul potrivit pentru a-ti spune cat de mult insemni pentru mine. Vreau sa-ti multumesc pentru tot ceea ce am invatat de la tine: cum sa daruiesc neconditionat, cum sa am increde in mine. Tu ai fost cea care m-a iubit fara a cere nimic in schimb, tu esti cea care mi-a oferit sprijin si incurajari cand aveam nevoie, tu ai fost mereu alaturi de mine cand viata parea impotriva mea.Te iubesc, mamica mea…”

„Draga mea mamica, O primavara calda sa fie in sufletul tau. Iti multumesc ca ai avut grija de mine cu atata atentie.Te iubesc din tot sufletul.Cu drag ….”

Sursa foto: pexels.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din noutati

Top

Cauta-ti perechea