De prin lume adunate

#mesaje martisor # mesaje 1 martie #1 martie #martie #martisor

1 Martie – Cele mai frumoase urari pe care sa le faci celor dragi

1 Martie, ziua in care natura reinvie la viata, este simbolizata la romani de traditia Martisorului. In aceasta zi, pe langa traditionalele martisoare se ofera flori si felicitari. Daca esti in pana de idei cu privire la mesajele pe care sa le inscrii pe felicitari, sau de ce nu, chiar intr-un SMS, am facut pentru tine o selectie de mesaje din care sa te inspiri!

 

Anotimpurile vin si trec, dar fiecare om pastreaza in sufletul sau un anotimp. Incearca sa pastrezi primavara.

Natura a impletit din flori si din raze de soare martisorul fericirii, pentru ca eu sa ti-l pot oferi azi impreuna cu toata dragostea mea.

Bucura-te de soare, bucura-te de ghiocei, bucura-te de frumoasele zile ale primaverii si vei primi cu drag martisorul in sufletul tau!

Primeste primavara in viata si in suflet... Deschide-ti aripile si incearca sa zbori... Inchide ochii si incearca sa visezi... Nu-i asa ca e minunat?

Un martisor virtual doar pentru tine alaturi de toate urarile mele de bine!

Primavara sa iti aduca un martisor de sanatate, un ghiocel de noroc, o adiere calda de fericire, un nor de iubire si un soare stralucitor asemeni sufletului tau.

Zambetul sa-ti fie mereu bland precum soarele primaverii. Inima sa-ti tresara mereu de bucurie la vederea primului ghiocel. Iar minunea renasterii naturii sa-ti aduca aminte ca intotdeauna mai exista o speranta. O primavara ca-n povesti!

Primavara sa iti aduca un martisor de sanatate, un ghiocel de noroc, o adiere calda de fericire, un nor de iubire si un soare stralucitor asemeni sufletului tau.

Anotimpurile vin si trec, dar fiecare om pastreaza in sufletul sau un anotimp. Incearca sa pastrezi primavara!

Sufletul sa-ti vibreze in acordurile bucuriei si dragostei de viata! O primavara fericita si implinita!

 Firul alb e sanatate iar cel rosu, prosperitate. Amandoua, impreuna, formeaza o cununa de succes si voie buna.

Puritatea si candoarea acestei primaveri sa-ti inspire simfonia bucuriei si fericirii!

Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!

Parfumul florilor de primavara, roua diminetilor calde, adierea zefirului din cel mai frumos anotimp, toate acestea sa-si gaseasca locul in sufletul tau.

Lasa sa-ti picure in suflet inca o primavara, las-o sa-ti cuprinda obrajii si sa-ti invaluie inima; danseaza cu ea in lumina soarelui si las-o sa-ti umple bratele cu flori si iubire.

Viata, lumina, caldura… parfumul de fericire este esenta primaverii, iar martisorul simbolul ei. Iti doresc ca razele soarelui somnoros sa-ti deschida petalele sufletului asemeni ghiocelului odata cu sosirea primaverii!

Sursa foto: pinterest.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din noutati

Top

Cauta-ti perechea