Muzica

#katy perry #lucruri inedite katy perry #detalii katy perry

10 lucruri inedite despre Katy Perry

Katy Perry este una dintre cele mai indragite cantarete ale momentului. Desi nu are noroc in dragoste, artista are bafta cat cuprinde in lumea muzicii: vanzari de peste 11 milioane de albume si 8 nominalizari Grammy.

Iata 10 dintre cele mai lucrurile mai putin cunoscute despre Perry:

10. Katy Perry a vrut sa-si micsoreze sanii in adolescenta, deoarece ii avea prea mari si ii provocau dureri de spate. "Realmente aveam probleme cu spatele din cauza dimensiunii sanilor. Dupa ce am crescut, a disparut partea de grasime in care mi se parea mie ca sunt imbracati, m-am mai subtiat si eu si mi-am zis 'Hei, nu e chiar atat de rau'", a declarat cantareata.

9. Numele de buletin al artistei este Katheryn Elizabeth Hudson. In 2007, imediat dupa ce a semnat contractul cu casa de discuri Capitol Music Group, cantareata a apelat la pseudonimul Katy Perry.

8. Cantareata si-a lansat primul album la varsta de 16 ani. Din pacate, discul, intitulat "Katy Hudson", nu a reusit sa patrunda in clasamente, poate si din cauza sonoritatilor gospel, deloc digerabile pentru marele public.

7. "I Kissed a Girl", piesa cu care Perry a dominat clasamentele in 2008, a avut ca punct de plecare pasiunea cantaretei pentru actrita americana Scarlett Johansson. Dupa ce piesa a devenit un hit la radio si TV, Perry a povestit ca o adora pe Johansson pentru ca este "o frumuseste clasica", care pozeaza "ca un model din anii '40".

6. Katy Perry si-a imprumutat vocea personajului Smurfette din "Strumpfii", adaptarea pentru marele ecran a popularului serial de desene animate.

5. Perry a avut aparitii episodice in seriale TV "How I Met Your Mother" (2011) si "Raising Hope" (2012).

4. Katy Perry este singurul artist care a reusit performanta de a se afla timp de 52 saptamani consecutive in primele zece pozitii ale topului Billboard Hot 100 din SUA.

3. Katy Perry l-a cunoscut pe Russel Brand, cel cu care avea sa se casatoreasca, pe platourile de filmare ale comediei "Get Him to the Greek". Artista a filmat o scurta scena, care, din pacate, a fost taiata la montaj.

2. Muzica lui Perry nu este pe placul mamei acesteia. Mary Hudson, mama vedetei, nu s-a sfiit sa catalogheze muzica fiicei sale drept ceva "rusinos si dezgustator".

1. Katy Perry a avut ocazia sa compuna cantece si pentru alti artisti: Ashley Tisdale ("Time's Up"), Selena Gomez & the Scene ("Rock God", "That's More Like It"), Kelly Clarkson ("Long Shot" and "I Do Not Hook Up"), Adam Lambert ("Cookoo") etc.
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Top

Cauta-ti perechea