Filme

27 de Rochii si impresiile publicului


Odata cu lansarea oficiala a filmului 27 Dresses in Romania, Cinema.acasa.ro, impreuna cu Hollywood Multiplex, a reusit sa obtina cateva prime impresii ale spectatorilor.

In sala de cinema, modest ocupata de catre oameni doritori sa vada o comedie romantica despre o tanara fara noroc in dragoste , au rasunat, pe parcursul a celor 107 minute, multe rasete starnite de catre replicile si momentele amuzante ale filmului 27 Dresses/27 de Rochii o are in centrul atentiei pe Jane (Katherine Heigl), o tanara care a avut ocazia sa imbrace 27 de rocii de domnisoara de onoare .

Jane se lupta cu ideea de a face acelasi lucru si pentru sora ei, care vrea sa se marite cu barbatul pe care il iubeste in secret.

Am reusit sa strangem cateva impresii imediat dupa terminarea filmului, iar mai jos puteti arunca o privire peste ele.

A fost o replica, care m-a amuzat rau.. aceea cu “… It’s ok we’ve got cable”. Nu stiu, a fost amuzant. Mi-a placut filmul, nu a fost unul extraordinar, dar a meritat, nu mai vazuesm de mult o comedie (Luiza, 20, studenta)

As fi vrut sa vad Cloverfield, am auzit ca este tare, dar in seara asta a decis prietena mea, asa ca am ajuns aici. Un film cliseic despre o tipa care nu are noroc in dragoste si pana la urma se casatoreste cu “nesuferitul”. Parerea mea este ca actrita (Katherine Heigl, n.r.) a jucat mai bine in Knocked’up (Marius, 27, reprezentant vanzari)

Mi-a plcut mult. A fost un film amuzant, cu actori buni, care si-au jucat foarte bine rolurile. James Marsden a fost mult mai dragut decat in Magie in Manhattan. (Mihaela, 25)

Sincer, mi-a placut filmul. Este o comedie romantica ce merita vazuta. Este un film simplu, fara efecte speciale care sa-ti fure privirea, sau un scenariu complicat. Usor, simplu si cu mult umor (Adrian, 29, contabil)

Nu regret ca am venit la acest film. Un film frumos pe care il recomand tuturor. Nu este genul de film care sa fie vazut numai de un anumit gen de oameni, cum imi spunea cineva - un film pentru doamne si domnisoare. Cred ca merita toata atentia (Claudia, 22)

Trailer 27 Dresses/27 de Rochii

Daca vrei sa afli mai multe si sa fii la curent cu ce au mai facut vedetele din lumea filmului, aboneaza-te la Newsletterul Cinema.acasa.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din cinema

Cauta-ti perechea